Kalendarz wydarzeń
luty 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Aktualności

"Inkubatory Przetwórstwa Lokalnego szansą na współpracę w sektorze rolnym"

logo-IPP„Inkubatory Przetwórstwa Lokalnego szansą na współpracę w sektorze rolnym" to tytuł Konferencji organizowanej przez naszą LGD, która odbyła się w ostatnią niedzielę, tj. 4 października w Pszczelej Woli. Miejsce realizacji nie było wybrane przypadkiem – właśnie w Pszczelej Woli powstał pierwszy w Polsce Inkubator Pszczelarstwa. Inwestycja ta zrealizowana została przez Powiat Lubelski ze środków programu LEADER w ramach budżetu przyznanego Lokalnej Grupie Działania „Kraina wokół Lublina" na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Uczestnikami Konferencji byli pszczelarze, rolnicy, przedstawiciele instytucji związanych z rolnictwem, samorządu, organizacji działających na obszarach wiejskich.
W Konferencji udział wzięli również przedstawiciele lubelskich władz: pani Barbara Wróbel - Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, pan Sebastian Trojak - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego pan Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Powiatu Lubelskiego.
Celem organizacji konferencji było zwiększenie zainteresowania współpracą partnerską przedstawicieli różnych sektorów mających wpływ na przetwarzanie i dystrybucję wysokiej jakości żywności w oparciu o inkubatory przetwórstwa lokalnego. W programie konferencji znalazły się wykłady i prezentacje, które dotyczyły zasad i specyfiki działania inkubatorów przetwórstwa lokalnego ze szczególnym uwzględnieniem oferty Inkubatora Przetwórstwa Pszczelego w Pszczelej Woli, wpływu organizacji przestrzeni publicznej na życie pszczół oraz zasad i przepisów związanych z marketingiem i sprzedażą bezpośrednią produktów wytwarzanych w rolnictwie.
Podsumowaniem wykładów był panel dyskusyjny, podczas którego rozmówcy – przedstawicieli różnych sektorów, wypowiadali się o swoich oczekiwaniach i możliwościach ich realizacji w ramach działalności Inkubatora Pszczelego w Pszczelej Woli.
Na zakończenie uczestnicy konferencji mogli zwiedzić pomieszczenia Inkubatora, linię technologiczną oraz pracownię rękodzieła i kulinarną, gdzie odbywały się pokazy wytwarzania produktów lokalnych na bazie miodu oraz wosku.
Dziękujemy pracownikom Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli za współpracę przy organizacji Konferencji.

logo doł

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wyszukiwarka
Newsletter