Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina” w ramach projektu współpracy z LGD „Ziemia Biłgorajska” i LGD Ziemi Kraśnickiej organizuje „Warsztaty produktu lokalnego”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, które odbędą się:
8 kwietnia 2014 r. w Piotrkowie – remiza OSP o godzinie 11.00 (gmina Jabłonna)
10 maja 2014r. w Piotrkówku - remiza OSP o godzinie 16.00 (gmina Krzczonów)
20 maja w Regionalnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krzczonowie o godzinie 10.00
Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w przyrządzaniu i degustacji potraw tradycyjnych charakterystycznych dla Lubelszczyzny lub innych regionów kraju. Warsztaty będą poprzedzone wykładem na temat produktów tradycyjnych.
Organizatorzy oczekują, że podczas spotkania Uczestnicy zaprezentują wykonaną własnoręcznie POTRAWĘ TRADYCYJNĄ (wykonana z produktów występujących lokalnie według receptury niezmienionej od co najmniej 25 lat) popularną na terenie miejsca zamieszkania (bardzo prosimy o przegotowanie przepisu prezentowanej potrawy w wersji papierowej lub elektronicznej).
W trakcie spotkanie powstanie film promocyjny, który będzie emitowany na antenie TVP Lublin, gromadzone będą również materiały (zdjęcia, przepisy kulinarne) do opracowywanego w ramach projektu przewodnika kulinarnego „Zasmakuj w Tradycji”, w którym prezentowane będą wybrane potrawy przygotowane i zaprezentowane przez Uczestników Warsztatów.
Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze LGD „Kraina wokół Lublina” pod nr telefonu 81 534 45 28 lub osobiście w Lublinie przy ul. Narutowicza 37/5.
Serdecznie zapraszamy