Kalendarz wydarzeń
październik 2025
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Zapraszamy do współpracy

2015-05-31 17 32 17 - KopiaProducentów tradycyjnych i ekologicznych przysmaków z naszego regionu serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach organizacji dwóch imprez promocyjnych, które odbędą się wiosną tego roku w Lublinie i Bychawie. Wstępne zgłoszenia bezpłatnego udziału w charakterze wystawcy można zgłaszać do Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

Proponujemy Państwu bezpłatne miejsca wystawowe podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w dniach 19-20 marca na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, a także kiermaszu produktów tradycyjnych i regionalnych w dniach 28-29 maja w Bychawie w ramach Festiwalu Żywności Wschodniej Polski. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące tych imprez.

Kiermasz Wielkanocny w Lublinie (19-20 marca 2016 r.)

  1. Kiermasz będzie połączony z organizowanym przez Muzeum Wsi Lubelskiej obrzędem Niedzieli Palmowej, podczas którego odbędzie się prezentacja wyrobów świątecznych w czworaku z Brusa Starego.
  2. Patronat obejmą media regionalne, co zapewni naszym wystawcom odpowiednią reklamę w lokalnej prasie, radiu i telewizji.
  3. Impreza będzie otwarta dla odwiedzających w godzinach: 9.00-17.00.
  4. Urząd Marszałkowski zapewnia wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom miejsca wystawowe (namioty należy zabezpieczyć we własnym zakresie).

Kiermasz produktów tradycyjnych i regionalnych w Bychawie (28-29 maja 2016 r.)

  1. Impreza odbędzie się na stadionie miejskim razem z bychawskim świętem "W Krainie Pierogów".
  2. Dla naszych wystawców zorganizujemy specjalnie wydzielone miasteczko w ramach wspólnego Festiwalu Żywności Wschodniej Polski. Przedsięwzięcie wpisywałoby się w projektowany cykl wydarzeń promocyjnych związanych z żywnością charakterystyczną dla regionów wschodniej Polski - zakładamy, że w ciągu roku odbędą się trzy imprezy, po jednej w każdym z województw: podkarpackiego, podlaskiego oraz lubelskiego.
  3. Kiermasz będzie otwarty w sobotę w godzinach 12.00-20.00, a w niedzielę od 14.00 do ok. 23.00. Liczymy na udział ok. 20 tys. zwiedzających (zeszłoroczny - jednodniowy - festiwal odwiedziło ok. 15 tys. osób).
  4. W programie (oprócz kiermaszu): pokazy kulinarne, występy zespołów muzycznych, prezentacje trzech województw, a w niedzielę dodatkowo występ kilku gwiazd muzycznych.
  5. Urząd Marszałkowski zapewnia wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom (ok. 40-50 wystawców) miejsca wystawowe (namioty należy zabezpieczyć we własnym zakresie).
  6. Podczas kiermaszu przewidujemy sprzedaż i degustację wszystkich produktów żywnościowych poza wyrobami alkoholowymi i lodami.

Na deklaracje, przesłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , czekamy do 5 lutego br. (piątek).

Uwaga: wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału - Państwa odpowiedzi pozwolą nam poznać skalę zainteresowania uczestnictwem w imprezach. Proces rekrutacji Departament Rolnictwa i Środowiska UMWL przeprowadzi w terminie późniejszym.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z pracownikami DRiŚ: Bartoszem Domańskim i Rafałem Serejem - pod numerem (81) 44 16 538.

Wyszukiwarka
Newsletter