Kalendarz wydarzeń
styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

Wizyta delegacji przedstawicieli mołdawskich lokalnych grup działania

na początekW dniach 5-7 października wraz z gminą Krzczonów gościliśmy delegację przedstawicieli mołdawskich lokalnych grup działania. Goście uczestniczyli w Festiwalu Kiszeniaki i Kwaszeniaki, który odbył się w ostatnią niedzielę w Krzczonowie. Festiwal zaszczycił również swoją obecnością Ambasador Republiki Mołdawii Iurie Bodrug.

Goście przygotowali stoisko wystawiennicze, na którym można było znaleźć i posmakować niespotykane u nas kiszonki i kwaszonki np. kiszonego arbuza oraz zapoznać się z tradycyjnymi metodami konserwacji owoców i warzyw stosowanymi w Mołdawii. Była okazja do wymiany doświadczeń na polu kulinarnym - duże zainteresowanie wzbudziła polsko-mołdawska „potyczka" kulinarna. Dwie drużyny – jedna składająca się z pań będących członkiniami kół gospodyń wiejskich z gminy Krzczonów oraz druga - przedstawicielki mołdawskich LGD wykonały mamałygę – tradycyjną potrawę mołdawskiej kuchni na sposób mołdawskich oraz polski. Nie zabrakło również dobrej zabawy przy lubelskich i mołdawskich ludowych melodiach.

W poniedziałek goście spotkali się z Zarządem oraz członkami LGD, przedstawicielami samorządów oraz organizacji działających na terenie naszej LGD. Głównym efektem spotkania było określenie obszarów wspólnych zainteresowań (np. turystyka, kulinaria, kultura, aktywność społeczna), w których możliwa byłaby współpraca zagraniczna.

Wyszukiwarka
Newsletter