Kalendarz wydarzeń
czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

VI Forum Kobiet – jestem EKO

DSC 0498VI Forum Kobiet – jestem EKO, w którym uczestniczyło 200 osób – mieszkańców obszaru LGD „Kraina wokół Lublina", odbyło w dniu 8 marca w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach.
Jak przystało na Dzień Kobiet spotkanie rozpoczęło się życzeniami oraz kwiatami wręczonymi przybyłym Paniom przez przedstawicieli władz gminy Niemce – pana Krzysztofa Urbasia - wójta gminy, pana Henryka Smolarza – wice wójta oraz przedstawicieli LGD „Kraina wokół Lublina" pana Pawła Pikulę – prezesa oraz pana Edwarda Jarzynkę.

Tematem przewodnim szóstego Forum Kobiet była ekologia w wielu odsłonach, od wykładów o zdrowym odżywianiu i mądrym postępowaniu z odpadami, po konkursy: literacki, kulinarny oraz na strój „Eko".
Esej na temat „jestem EKO" pokazał, że autorzy prac mają dużą wiedzę i chęć wcielania w życie podstawowych zasad postępowanie przyjaznego środowisku. Konkurs na „EKO – ciasto" postawił jurorki przed trudnym zadaniem wyłonienia tego „naj" – najsmaczniejszego, najpiękniejszego i najbardziej „Eko" spośród 13.
Niezwykle twórcze, kreatywne i piękne okazały się stroje „Eko" przygotowane i prezentowane przez Uczestniczki konkursu. Mogliśmy się naocznie przekonać, że inspiracją dla strojów mogą być rzeczy, które na co dzień postrzegamy jako uciążliwe odpady.
Spotkanie ożywiły dwa porywające występy zespołów z gminy Niemce: Chóru Męskiego „Bas Canto" i „Kapeli spod Lublina". Obydwa występy zostały bardzo gorąco przyjęte przez publiczność.
Serdecznie dziękujemy uczestniczkom Forum za wspólnie spędzony czas, wyminę doświadczeń i rozmowy, które budują dobrą atmosferę współpracy i motywują do działania. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników konkursów, których aktywność i zaangażowanie wpłynęły na uatrakcyjnienie programu spotkania.
Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć , a byli to:
W konkursie literackim: Pani Maria Kalińska-II miejsce, Pan Dariusz Mitura – III miejsce.
W konkursie kulinarny: Pani Anna Włodarczyk – I miejsce, Pani Wiesława Piewczyk – II miejsce, Pani Agnieszka Oziemczuk – III miejsce.
W konkursie modowym: Pani Barbara Lübek – I miejsce, Pani Elżbieta Janiak II miejsce, Pani Julia Moroniak – III miejsce.
Dziękujemy Władzom gminy Niemce oraz Dyrekcji i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach za współpracę przy realizacji spotkania.

DSC 0498

DSC 0384

DSC 0583

Wyszukiwarka
Newsletter